Herbata ze skrzypu – filiżanka zdrowia

Skrzyp polny herbata bądź tabletki to znany i ceniony sposób na wiele problemów ze zdrowiem i urodą. Ziele to jest od wieków stosowane w medycynie ludowej i chętnie wykorzystywane przez koncerny farmaceutyczne.

 herbata skrzyp polny

Piękniejsza skóra, włosy i paznokcie

Herbatka ziołowa ze skrzypu polnego była stosowana jako jeden z pierwszych „kosmetyków”, gdyż poprawia urodę od wewnątrz, wzmacniając paznokcie, sprawiając, że skóra staje się gładsza i piękniejsza, a także wydatnie poprawia stan włosów. Sprawia, że stają się mocniejsze dzięki zawartości krzemionki, a także bardziej lśniące i przestają wypadać.

Zdrowotna herbatka ze skrzypu polnego

Jeśli ktoś chce, może taki napar przygotować samodzielnie, gdyż jest to powszechnie dostępna herbata skrzyp polny rośnie bowiem na łąkach w ogromnych ilościach. Wystarczy zebrać ziele i już można przyrządzać z niego rozmaite preparaty, nie tylko herbatkę, choć lepiej jest skrzyp ususzyć.

 herbata skrzyp polny

A jakie właściwości ma taka herbatka?

Niestety jej smak nie jest najlepszy (choć dobrym pomysłem jest dodanie do niej na przykład mięty, która zamaskuje niemiły smak skrzypu), za to walory prozdrowotne – ogromne. Ma właściwości moczopędne, uspokajające i oczyszcza organizm.

Więcej o właściwościach skrzypu polnego TUTAJ

Dodaj komentarz