Co musisz wiedzieć o sushi?

Sushi to najpopularniejszy przysmak japońskiej kuchni. To właśnie stamtąd rozprzestrzeniło się ono na pozostałe kontynenty, zyskując zagorzałych fanów w większości krajów świata. Rosnący popyt spowodował, że coraz więcej restauracji włącza do swojej oferty tą orientalną potrawę. Wśród wielu rodzajów i odmian sushi z pewnością każdy wybierze swój ulubiony smak. Dziś skupimy się jednak na tych zdecydowanie najpopularniejszych, by ułatwić wybór tym, którzy dopiero rozpoczynają kulinarną przygodę z orientalnymi potrawami.

Sushi Friends - restauracja japońska

Co każdy powinien wiedzieć o sushi?

Sushi to najbardziej rozpoznawalna potrawa, wywodząca się z azjatyckiej kuchni. Co ciekawe, jego powstanie wiąże się bardziej z konserwowaniem żywności, niż z jej konsumpcją. Ryby, które były przygotowywane takimi właśnie metodami, znacznie wydłużały swoją przydatność do spożycia. Dzisiaj sushi znają koneserzy smaków na całym świecie. Bez niego nie może obejść się żadna dobra impreza czy spotkanie biznesowe. Dlatego też restauracje coraz częściej zamieszczają w ofercie różne zestawy sushi. Idealnym przykładem jest restauracja Sushi Friends (https://www.sushifriends.com.pl/), mieszcząca się przy ul. Klonowica 26 (Tel. 736 244 188) na krakowskim Podgórzu Duchackim. W bogatej ofercie znajdują się zestawy, na które składa się nawet 300 rolek sushi, stanowiących idealne uzupełnienie każdego spotkania, niezależnie od jego charakteru.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje sushi?

Spośród wielu wariantów sushi, warto poznać te najbardziej popularne, by móc wybrać idealne dla siebie rozwiązanie kulinarne. Na pierwszy plan wysuwa się tutaj z pewnością sushi nigiri, które jest najprostszym, a zarazem najbardziej rozpoznawalnym wariantem tej orientalnej potrawy. Można je poznać po kulistym kształcie oraz rybach i owocach morza, uzupełnionych ostrym sosem wasabi. Wielbiciele sushi bardzo często sięgają również po sushi maki. Charakteryzuje się ono ciemną otoczką, uzyskaną dzięki algom morskim nori. Kwintesencję jego smaku tworzą jednak warzywa i owoce morza, przygotowywane na specjalnej macie. Ci, którzy przygotowują sushi samodzielnie, bardzo często stawiają na temaki. Jest to najłatwiejsza wersja, przyjmująca kształt rożka, wypełnionego warzywami, rybami i ryżem. Godne uwagi jest również uramaki z charakterystyczną obwódką, utworzoną z ryżu czy też futomaki, ozdobione w ciekawy sposób zielonym fragmentem sałaty czy ogórka.

To jedynie podstawowe warianty tej orientalnej potrawy, którą pokochali ludzie na całym świecie. Aby poznać ich smak i wybrać ulubioną wersję, warto skorzystać z ofert dobrych restauracji. Wspomniane już restauracja Sushi Friends posiada w swojej ofercie zestaw sushi 100 za 100, w skład którego wchodzą różne wersje sushi w atrakcyjnej cenie. Warto skorzystać z takich możliwości, by rozpocząć przygodę z azjatycką kuchnią, poszukując przy tym ulubionych jej wariantów.

1 komentarz do “Co musisz wiedzieć o sushi?”

  1. Bardzo fajny wpis. Tak się składa, że ostatnio miałem okazję pierwszy raz jeść sushi. Wybraliśmy polecaną restaurację sushi w Krakowie i muszę przyznać, że zakochałem się w tym smaku. Chętnie przeczytałbym też o innych daniach kuchni japońskiej 🙂

Dodaj komentarz