Gdzie w Krakowie zjeść dania kuchni fusion?

Na świecie istnieją różnego rodzaju kuchnie. Każda narodowość ma inny sposób przygotowywania i obróbki dań. Niektórzy są mocno przywiązani do tradycji, więc ściśle trzymają się z góry określonych zasad, jakie panują w związku z przygotowywaniem poszczególnych potraw. Co kraj, to zasada. Jednak nie każdy stosuje się do tego rodzaju ograniczeń. Gotowanie to sztuka, więc nie trzeba trzymać się ściśle okreslonych reguł.

Hotel Estera Kazimierz

Czym jest kuchnia fusion?

Kuchnia fusion łączy kuchnie całego świata i tworzy zupełnie coś nowego, bazując na powstałych już wcześniej daniach. Przykładem kuchni fusion może być więc możemy francusko-włoskie danie. Przekształcane w ten sposób dania, pozwalają uzyskać oryginalny i niespotykany smak potrawy, która może podbić nie jedno podniebienie. Przykładem takiego dania może być, chociażby sushi w stylu greckim, co dla przeciętnego Japończyka byłoby nie do pomyślenia. Łączymy w ten sposób kuchnię grecką z japońską, uzyskując niepowtarzalny smak sushi.

Kto wpadł na pomysł kuchni fusion?

Nie jest powiedziane, że pierogi czy pizza to dania, które trzeba jadać zawsze w ten sam sposób, które muszą smakować zawsze tak samo. Warto by zmienić co nieco. Dlatego też w latach siedemdziesiątych grupa francuskich kucharzy wpadła na pomysł łączenia dań różnych krajów i kultur. Otworzyli własną restaurację, gdzie podawali dania całkowicie zrywające więzy z kulturą francuską. Stworzyli oni połączenia azjatycko-francuskie, które łączą tradycje krajów azjatyckich z tradycjami francuskimi.

Restauracja Esterante w Krakowie

Polecaną małopolską restauracją serwującą dania w stylu fusion jest Esterante. Esterante to restauracja na Kazimierzu w Krakowie, znajdująca się na ulicy Estery 6. W tej restauracji podawane są dania kuchni polskiej z elementami żydowskiej i fusion. Można tam zamówić niecodzienne dania, takie jak: gicz jagnięca w sosie z czerwonego wina, pierogi z confitowaną gęsiną i sosem demi-glace czy wegańska gorgonzola.

Organizacja uroczystości

Restauracja ta jest doskonałym miejscem, w którym można zorganizować wszelkiego rodzaju spotkania i imprezy. Dla osób, które organizują uroczystość w restauracji Esterante, przygotowywane zostało specjalne menu, dostosowane do każdej z potrzeb. Dodatkowo dla gości dostępny jest także Hotel Estera, do którego omawiana restauracja przynależy. To miejsce, gdzie można poczuć wyjątkową atmosferę, a wystrój posiada swego rodzaju urok.

Kuchnia fusion to kuchnia, która oferuje unikalne połączenia tradycyjnych dań różnych krajów. Warto spróbować oferty Esterante, które takiego typu dania serwuje i nie ograniczać się tylko do tradycyjnych dań, ponieważ można się pozytywnie zaskoczyć.

2 komentarze do “Gdzie w Krakowie zjeść dania kuchni fusion?”

  1. Osobiście jestem wielką fanką kuchni fusion. Kocham połączenie różnych kultur w jednym daniu.
    Już w wielu takich restauracjach byłam, ale wspomniana we wpisie Restauracja Esterante na krakowskim Kazimierzu jest mi obca. Ale nie na długo… 🙂 Mieszkam w okolicy Krakowa więc na pewno odwiedzę to miejsce!

Dodaj komentarz