Od serca Tokio do Twojego miasta: Jak znaleźć najlepszą restaurację sushi w okolicy?

Sushi to znana i lubiana potrawa, składająca się z gotowanego ryżu z domieszką octu ryżowego, który połączony jest z różnorakimi dodatkami, na przykład owocami morza, warzywami czy kawałkami ryb. Pomimo iż historia tego dania rozpoczyna się w Japonii, dziś sushi jest cenionym przysmakiem na całym świecie. Dobry smak gwarantuje jednak jedynie prawdziwe, prawidłowo wykonane sushi. Jak wybrać dobrą restaurację oferującą w swoim menu sushi? Oto kilka cennych porad, które pomogą odnaleźć właściwy lokal

Wybierz restaurację, która korzysta z produktów najwyższej jakości

Smaczne i pożywne sushi powinno składać się wyłącznie z wysokiej jakości produktów. Czasami warto więc zapłacić nieco więcej, by otrzymać w zamian lepszy smak. Za ten czynnik odpowiada zaś dobór półproduktów, na przykład ryb oraz ryżu. Jak dużą różnicę w smaku generuje dobór tańszych, gorszych jakościowo składników można bardzo łatwo sprawdzić. Kryterium ceny może okazać się dobrą metodą wyboru restauracji. Jeżeli cennik sushi znacząco wyróżnia się na tle innych lokali (niskimi cenami), możemy przypuszczać, że właściciele poszukują oszczędności, korzystając z gorszych składników.

Poznaj smaki najlepszego sushi

Lokal, który zatrudnia sushi mastera, zapewni lepszy smak sushi

Sushi master to osoba, która posiada odpowiednie kwalifikacje w zakresie przygotowywania sushi. Mowa tu o kompleksowych, profesjonalnych kursach, które kończą się uzyskaniem odpowiedniego certyfikatu. W przypadku lokali, które zatrudniają sushi masterów, nie musimy obawiać się o smak zamawianych potraw. Z pewnością będą przepyszne! Profesjonaliści cechują się również tym, że przygotowywane przez nich sushi będzie podane w bardzo estetyczny, przyjemny dla oka sposób. Możesz chwycić za aparat, by wykonać zdjęcie!

O tym, jakich składników używa lokal dowiesz się z social mediów

Większość restauracji jest dziś aktywnie obecna w social mediach. Regularne dodawanie zdjęć, czy prowadzenie konkursów to zaledwie dwa spośród wielu przykładów działań w sieci. Dla nas jako klientów takie zdjęcia to okazja, by podejrzeć jakość serwowanych potraw. Jeżeli lokal korzysta z drogich, lecz doskonałych jakościowo składników, z pewnością pochwali się tym w internecie! Jeżeli jesteśmy już w temacie internetu, w wyborze odpowiedniej restauracji sushi mogą pomóc specjalne rankingi, które są zamieszczane w sieci. Jednym z przykładów jest Ranking restauracji sushi – 10 najlepszych miejsc w Krakowie, który pozwala wybrać lokal cechujący się najlepszym smakiem!

Nietypowe smaki sushi – natychmiastowa dyskwalifikacja czy poszerzanie horyzontów?

Tradycyjne sushi powinno składać się z gotowanego ryżu, octu ryżowego oraz składników takich jak owoce morza, ryby, czy też warzywa. Wiele restauracji decyduje się jednak na pewne istotne zmiany w swoim menu. W ten sposób możemy odnaleźć lokale, w których zamówimy sushi dalekie od tradycyjnego przepisu. Przykład? Sushi z dodatkiem Nutelli!

Sushi najwyższej jakości

Czy amator rozpozna jakość sushi po jego wyglądzie?

Nie ma co się oszukiwać, zdecydowana większość z nas nie posiada na tyle dużej wiedzy, by na pierwszy rzut oka ocenić jakość japońskiej potrawy. Dobrym sposobem jest korzystanie z rankingów sushi i wybranie z nich pozycji, takich jak: https://www.top10sushi.pl/ranking/sushi-friends, które pozwalają ominąć niepolecane przez klientów lokale. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne istotne szczegóły, do których zaliczamy, chociażby ilość ryżu i jego stosunek do reszty składników. Śpieszymy z wyjaśnieniami, otóż nadmiar ryżu nie jest dobrym zjawiskiem, ponieważ powinien on stanowić dodatek do owoców morza czy ryb, a nie podstawowy element diety!

Dodaj komentarz