Kiedy udać się do trychologa?

Trycholog jest specjalistą, który zajmuje się włosami oraz skórą głowy. Trychologia jest dziedziną medyczno-kosmetyczną. Trycholog jednak nie jest lekarzem. Dziedzina ta łączy w sobie wiedzę z kilku dziedzin- dermatologii, kosmetologii, fryzjerstwa, dietetyki oraz medycyny estetycznej. Zadaniem trychologa jest dokładna analiza stanu skóry głowy, cebulek włosów oraz diagnoza schorzeń związanych ze skórą głowy np. łupieżu, łuszczycy czy łojotokowego zapalenia skóry głowy. Trycholog pomoże również znaleźć przyczynę nadmiernego wypadania włosów oraz dobrać odpowiednią pielęgnację włosów i skóry głowy. Jeśli zajdzie taka konieczność trycholog doradzi i przeprowadzi odpowiednie zabiegi.

Problemy ze skórą głowy i włosów

Kiedy konieczna jest wizyta u trychologa?

Trychologa należy odwiedzić, gdy nie jesteśmy w stanie samodzielnie sobie poradzić z jakimś problemem dotyczącym skóry głowy lub włosów. Jeżeli występują u nas niepokojące objawy trycholog Katarzyna Byszkiewicz jest specjalistą, który zaradzi każdemu problemowi związanemu ze skórą głowy. Sytuacje, które powinny nas skłonić do wizyty u trychologa to:

  • wypadanie włosów, ale tylko gdy wypada ich więcej niż zazwyczaj (wypadanie włosów to fizjologiczny proces i nienadmiernym wypadaniem nie należy się martwić)
  • łupież, którego nie potrafimy zwalczyć kosmetykami
  • łysienie
  • łojotok
  • wzmożone przetłuszczanie włosów
  • swędzenie skóry głowy
  • inne niepokojące zmiany takie jak zaczerwienienia czy skupiska krostek

Jak wygląda wizyta w gabinecie trychologicznym?

Pierwszy etapem wizyty u trychologa jest wywiad. Dzięki wywiadowi trycholog zdobędzie informacje o naszym stylu życia, używanych kosmetykach oraz stosowanych lekach. Następnym etapem jest badanie włosów i skóry głowy. Dzięki wywiadowi i badaniu trycholog będzie mógł postawić diagnozę wstępną. Jednak nie zawsze będzie to możliwe. W niektórych przypadkach konieczne mogą okazać się dodatkowe badania laboratoryjne. Gdy problem jest zdiagnozowany, trycholog dobierze odpowiednią pielęgnację skóry głowy i włosów, a jeśli to konieczne wykona zabieg trychologiczny.

W większości gabinetów jest możliwość wykonania podstawowych badań trychologicznych. Godnym zaufanie miejscem jest Klinika Genesis, zlokalizowana przy ul. Józefa Korzeniowskiego 39 w Krakowie, z którą skontaktować można się pod numerem 690 070 790 w celu uzyskania porady bądź umówienia się na wizytę. Jednym z oferowanych prze klinikę badań jest trichogram. Badanie to pozwala na określenie stanu cebulek naszych włosów. Polega ono na pobraniu od 50 do 100 włosów wraz z cebulkami. Następnie w laboratorium cebulki obserwowane są pod mikroskopem. Innym wykonywanym w gabinecie badaniem jest trichoskopia, która dzięki urządzeniu podłączonemu do komputera, umożliwia obserwację włosów w odpowiednim powiększeniu. Obrazy uzyskane, dzięki trichoskopi są wysyłane do laboratorium w celu dokładniejszej analizy. 

Trychologia w Klinice Genesis w Krakowie

Ile kosztuje wizyta u trychologa i jak często trzeba go odwiedzać?

Ceny wizyt w gabinecie trychologicznym wahają się od 80zł do 150zł. Cena wizyty zależna jest od czasu badania oraz od tego, z czego badanie będzie się składało. Częstość wizyt u trychologa jest zależna od problemu pacjenta. Najczęściej jest to jedna wizyta oraz 2-3 wizyty kontrolne w odstępie 1-2 miesięcy. Jeśli pacjent będzie miał zalecone zabiegi trychologiczne, to wizyty będą konieczne raz w tygodniu przez 4 do 8 tygodni.

Dodaj komentarz