Na czym polega kręcenie filmu?

Oglądanie filmów i seriali to czynność, której w wolnym czasie oddaje się mnóstwo ludzi. Można to robić w domu – rozsiąść się wygodnie na kanapie przed telewizorem i oglądać to, co akurat leci na jakimś kanale. Z kanałów filmowych warto polecić choćby Canal+, HBO, Ale Kino czy Cinemax. Możemy włączyć sobie coś na DVD lub Blue-ray, a jeżeli nie przepadamy za gromadzeniem niepotrzebnych dysków fizycznych, które tylko zagracają nam przestrzeń w mieszkaniu, to możemy również skorzystać z jakiejś internetowej platformy filmowej, jak Netflix czy HBO GO, jeśli mamy oczywiście wykupioną odpowiednią subskrypcję. Albo, co chyba najbardziej oczywiste, możemy po prostu pójść do kina na jakiś nowy film, który chcemy zobaczyć.

Fabuła i aktorzy

Oglądając film, przeżywamy przygody razem z bohaterami, zachwycamy się efektami specjalnymi, muzyką czy krajobrazami. Nie zastanawiamy się jednak głębiej, na czym tak naprawdę polega kręcenie filmu, jak kosztowny jest to proces, ilu osób, czasu i zaangażowania potrzeba, aby powstała nawet jedna scena filmu. Podstawą jest, wiadomo, zajmująca historia, którą należy w dobry sposób przekazać, aby widz oglądał film z zaciekawieniem. Należy wybrać odpowiednich aktorów, którzy będą pasowali do odtworzenia ról, w których ich obsadzimy. Ich wybór także nie jest łatwy, gdyż jeżeli wybierzemy aktora, który kompletnie nie pasuje do danej roli, widz przez cały film będzie poirytowany. Może z tego powodu nawet wyjść przed końcem, a nasza realizacja otrzyma wiele negatywnych opinii.

Sceneria do filmu


Musimy także wybrać scenerie pasujące do fabuły. Czasem będzie to po prostu miasto czy las, ale nieraz potrzebujemy jakichś wyjątkowych miejsc, do których nie będzie łatwo dotrzeć. Na wszystko potrzeba naprawdę dużo czasu, pracy, poświęcenia i wysiłku. Kiedy będziemy już mieli miejsce pasujące do nagrywanej przez nas sceny, prawie na pewno nie skończy się na jednorazowym nagraniu. Niewątpliwe pojawią się jakieś utrudnienia, problemy albo pomyłki, przez które będzie trzeba wielokrotnie nagrywać jedną scenę, która w filmie będzie trwała przez, powiedzmy, że 30 sekund. A nagrywanie jej, wraz z późniejszym montażem, może zająć nam nawet dwie godziny. Wyobraźmy więc sobie ile czasu potrzeba na stworzenie całego filmu zupełnie od zera.

Lokacje filmowe

Zostając jednak przy miejscach do kręcenia filmu, warto zaznaczyć, że lokacje filmowe w Warszawie należą do bardzo interesujących i wyjątkowych. Stolica Polski zapewnia nam klimatyczne miejscówki, które nadadzą się do niemal każdego rodzaju filmu. Można do nagrywania wynająć całe wnętrza: biura, pokoje w apartamentach, piwnice czy strychy. Jest nawet możliwość wybrania stylu, w jakim pomieszczenie ma być umeblowane. Oprócz tego znajdziemy także wiele wartych uwagi miejsc w przestrzeni miejskiej, jak i tych, gdzie można nakręcić w pięknych okolicznościach przyrody.