Kanony wspólczesnego piękna

Piękno to coś co fascynuje, przyciąga. Artyści od wieków starają się uchwycić jego istotę, często nawet bez skutecznie. Kiedy ktoś komentuje nasz wygląd budzą się w nas mechanizmy obronne. Często nie potrafimy oddzielić swojej fizyczności od wnętrza, mamy z powodu defektów w ciele duże kompleksy, to naturalne. Człowiek jest istotą estetyczną, dążącą do doskonałości. Nie rozumiem twierdzenia, że nie powinniśmy ingerować we własne ciało, że to coś danego od Boga, do czego tylko Bóg ma prawo. Czyli co? Jeśli złamiemy nos, to mamy całe życie oddychać przez krzywą przegrodę? Przecież operacja nosa to też medycyna estetyczna.

Doskonałość i piękno jak je osiągnąć?

Chirurgia plastyczna to coraz prężniej rozwijająca się gałąź medycyny. Jednym z najbardziej rekomendowanych gabinetów chirurgii estetycznej jest Specjalistyczna Poradnia Chirurgii Estetycznej. Po wpisaniu w wyszukiwarce chirurg plastyczny w Gdyni wyświetlą nam się oferty najbardziej renomownej klinik w Polsce. Nic dziwnego, przecież wśród ludzi panuje potrzeba bycia pięknym, symetrycznym, bez defektów. I to dobrze, powinniśmy przecież zawsze dążyć do doskonałości. W każdej dziedzinie. I nie ważne czy to będzie nasze ciało, umysł, sprawność fizyczna, czy umiejętności. Powinniśmy chcieć być we wszystkim jak najlepsi. Bo wizja człowieka humanisty to niezwykle piękna wizja, o której zbyt często się zapomina.

Wpływ naszych kompleksów na postrzeganie świata

Myślę, że ludzie, którzy potępiają tego typu praktyki powinni zastanowić się jak to jest być uwięzionym w swoich własnych defektach. I skąd się w nich bierze tak silna potrzeba krytyki tego co wychodzi na przeciw ludziom mającym problem z własnym ciałem. Może to syndrom wyparcia? Jak sama nazwa wskazuje medycyna estetyczna jest gałęzią nauki i tak powinniśmy ją traktować jako coś co ma pomóc uporać się z często głęboko rzutującymi na psychikę problemami. Nie powinniśmy oczywiście przesadzać, wszystko w granicach zdrowego rozsądku, często sami nakręcamy się na coś z czym nie ma aż tak dużego rzeczywistego problemu, ale przed dla przykładu operacją zwaną korekta uszu lekarz przeprowadza wnikliwy wywiad z pewnego rodzaju badaniem społecznym.

Zabiegi plastyczne i ich wpływ na zdrowie

Często to, czym zajmuje się chirurg plastyczny jest dla szerszej masy wielką niewiadomą. A często nie chodzi tu tylko o operacje powiększania sobie piersi dla lepszego samopoczucia, ale likwidację problemów na prawdę utrudniających codzienne życie typu wspomniana już krzywa przegroda nosowa, czy pomniejszanie nienaturalnie dużych piersi. Mężczyzna może powiedzieć: no i fajnie, ma czym oddychać, jedne sobie powiększają, a jej coś strzeliło do głowy i chce zmniejszać. Sprawa nie jest tak zero jedynkowa. Za duże piersi to przede wszystkim ich waga, a co za tym idzie olbrzymie problemy z kręgosłupem. O potrzebności taj dziedziny świadczy fakt, że gabinety medycyny estetycznej pękają w szwach. I nie jest to jak powiedzą niektórzy zbiorowa fanaberia, tylko realna potrzeba wśród ludzi, którą rozsądny człowiek uszanuje. Zwłaszcza, że zabiegi te nie są tanie, więc skoro zwykły, szary człowiek się na nie decyduje, to może na prawdę coś jest na rzeczy.