Co to jest len i jakie ma właściwości lecznicze?

Len to roślina, która dojrzewa z końcem sierpnia. Zrywa się wówczas całość rośliny – razem z korzeniami. Najbardziej wartościowa część rośliny to oczywiście nasiona, które następnie się mieli i prazy. Nasiona lnu mielone działają leczniczo na organizm człowieka. Len mielony zloty uważany jest wręcz za obowiązkową pozycję dla osób, które mają problemy z żołądkiem spowodowane agresywnym działaniem kwasu na ścianki żołądka.

len

Znakomity przy odchudzaniu

Osoby, które chcą się odchudzać również powinny udawać się regularnie do apteki lub drogerii po len, który można łykać w kapsułkach lub po len mielony odtłuszczony, który kupuje się w formie sypkiej, zalewa wrzątkiem uzyskując ciekawą miksturę. Miksturę z lnu można osolić lub osłodzić. Len pozwala uwolnić się od przykrej choroby wrzodowej, ale także pozwala cieszyć się lepszym wyglądem. Dzięki temu, że len mielony jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, wiąże on wodę w przestrzeniach międzykomórkowych.

Dzięki niemu nasza skóra jest o wiele bardziej nawilżona

Poza tym len jest bogaty w witaminę E, która sama w sobie ma działanie odmładzające. Pamiętajmy, że optymalnie nawilżona skóra jest błyszcząca, a także bardziej jędrna. Len mielony złoty jest polecany również osobom, które chcą zadbać o swoje włosy. Dzięki nasion lnu zjadanym codziennie na śniadanie poprawimy stan odżywienia skóry głowy. Dobrze odżywiona skóra głowy to skóra, z której włosy nie wypadają tak chętnie jak zazwyczaj, dlatego dzięki lnowi można leczyć nadmierne wypadanie włosów. Jak widać więc, len mielony to prawdziwa ambrozja dla naszego organizmu.

Dodaj komentarz