Mąka Teff – Dieta Bezglutenowa

Zamiast zwykłej mąki wybierz mąkę teff. Często tak naprawdę nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy być uczuleni na pewne produkty spożywcze. Zastanówmy się więc, czy nie mamy przypadkiem problemów z nietolerancją glutenu. Możemy to sami sprawdzić. Wystarczy, że na jakiś czas odstawimy wszelkie produkty, które zawierają właśnie gluten. Powinniśmy więc zrezygnować z korzystania ze zwykłej mąki pszennej. Na szczęście spokojnie zastąpi ją mąka teff. Dodatkowo, odstawmy również pieczywo.

mąka teff

Ono również może zawierać szkodliwy gluten

Jeśli po tym czasie zauważymy poprawę w naszym zdrowiu oraz samopoczuciu, oznacza to, że możemy być uczuleni na gluten. To wtedy musimy zastosować odpowiedni jadłospis, który zapewni nam zdrowie na długi czas. Koniecznie zakupmy więc produkt, jakim jest bezglutenowa mąka teff. Taka mąka na pewno nam się przyda. Dzięki niej nie będziemy musieli rezygnować z pieczenia ciastek lub ulubionych ciast. A w końcu każdy z nas zasługuje czasem na odrobinę przyjemności.

Dieta bezglutenowa nie musi być nudna

Taka mąka teff bezglutenowa powinna więc koniecznie znaleźć się w naszej kuchni. Korzystajmy z niej, jeśli chcemy przygotować np. ciasto lub ulubione ciastka. Dzięki temu nie będziemy musieli rezygnować z produktów, które zapewniają nam niesamowite doznania kulinarne. Zdajmy sobie więc sprawę z tego, że dieta bezglutenowa wcale nie musi być niesmaczna.

Przeczytaj też o pochodzeniu mąki teff – http://www.bionica.pl/Teff+-+wszystko+co+chielibyście+o+nim+wiedzieć-357-n.html