Dlaczego warto wybrać się do szkoły rodzenia?

W momencie, kiedy zajdzie się w ciąże, to należy podjąć decyzję, czy warto uczęszczać na zajęcia do szkoły rodzenia. Rozwiązanie takie posiada bardzo wiele bardzo istotnych i atrakcyjnych zalet. Przede wszystkim szkoła rodzenia jest w stanie przygotować odpowiednio osobę w ciąży do tak trudnego przeżycia. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że rodzenie nie jest niczym ani prostym, ani przyjemnym. Jednak jeżeli ma się jakiekolwiek pojęcie o tym, jak układać ciało, jak oddychać i jak się zachowywać w trakcie, to można znacznie skrócić czas spędzony w szpitalu. Darmowa szkoła rodzenia jest w stanie nauczyć tego wszystkiego. Na zajęciach kobiety uczą się, jak prawidłowo oddychać, a także wykonują specjalnie ćwiczenia, które mają doprowadzić do tego, że poród będzie znacznie przyjemniejszy. szkoła rodzenia

Zalety uczęszczania do szkoły rodzenia

Ponadto osoby, które uczęszczały do szkoły rodzenia mniej panikują w trakcie samego porodu. Jest to związane z faktem, że wiedzą one jak się odpowiednio zachowywać, aby ułatwić sobie sprawę. Oprócz tego, jeżeli tak bardzo nie panikują, to wpływa to również na to, że ciało jest rozluźnione a cały poród przebiega znacznie szybciej. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że bezpłatna szkoła rodzenia nie jest jedynie przeznaczona dla kobiet w ciąży. Zalecane jest, aby kobiety przychodziły w takie miejsce ze swoimi partnerami. Jest to niezwykle ważne, ponieważ często tatusiowie również decydują się na przebywanie w miejscu, gdzie kobieta rodzi. Ich zadaniem jest wspieranie matki, trzymanie za rękę, motywowanie, uspokajanie. „Często nikt inny nie jest w stanie uspokoić kobiety lepiej, niż jej mężczyzna. Dlatego też tak ważne jest, aby osoba taka przebywała w sali, gdzie kobieta będzie rodziła. Z tym, że musi ona również wiedzieć dokładnie jak się zachowywać. W momencie, kiedy kobieta nie jest w stanie myśleć o wszystkich zasadach, to właśnie jej mężczyzna powinien na to zwracać szczególną uwagę i ją instruować wraz z lekarzem przeprowadzającym poród” mówi Pani Kamila z szkoły rodzenia Mama i Ja w Poznaniu.

bezpłatna szkoła rodzenia

Co jeszcze dowiesz się w bezpłatnej szkole rodzenia?

Oprócz tego w szkole rodzenia para nie tylko dowiaduje się, jak rodzić. Omawiane są również kwestie istotne już po porodzie dziecka. Uczą się oni, jak trzymać malutkie dziecko, aby nie zrobić mu krzywdy, jak się z nim obchodzić i na co zwracać szczególną uwagę. Można się na takich spotkaniach również dowiedzieć, co robić w momencie kiedy dziecko się zakrztusi, albo kiedy coś mu dolega. Po takich zajęciach para nie tylko wie, jak się zachowywać, ale również co zabrać do szpitala, aby dziecku było wygodnie. Stąd też warto zapisać się na takie właśnie zajęcia.

darmowa szkoła rodzenia