Dieta na zdrowy sen – tarczyca bajkalska

Na pewno każdy z nas chciałby móc powiedzieć, że jego sen jest zdrowy i spokojny. Niestety, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Coraz więcej osób ma problem z zasypianiem i bezsennością. A tutaj przyczyną może być nieprawidłowa dieta. Jak więc powinna ona wyglądać, aby umożliwić nam zdrowy, spokojny sen?

tarczyca bajkalska

Jeśli mamy problem z zasypianiem, sięgnijmy po zioło, jakim jest tarczyca bajkalska

Działa ona uspokajająco, dzięki czemu szybko zapomnimy o swoich zmartwieniach i problemach. A to na pewno ułatwi nam zasypianie. Wystarczy więc, że sięgniemy po korzeń tarczycy bajkalskiej i przyrządzimy z niej ciepły napar.

Wypijmy go przed pójściem do łóżka

W ten sposób ukoimy swoje nerwy i damy sobie szansę na spokojne zaśnięcie. Jeśli jednak takie napary na nas nie działają, powinniśmy odnaleźć przyczynę swoich problemów. A może leżeć ona w nieprawidłowej diecie. Pamiętajmy więc, aby zjadać kolację przynajmniej trzy godziny przed pójściem do łóżka.

Taka kolacja powinna być lekkostrawna, aby nie zalegała ona w naszym żołądku

Wybierzmy więc raczej lekką sałatkę, aniżeli tłustego kotleta schabowego. Taki lekki posiłek na pewno nie będzie nas zbytnio obciążać, dzięki czemu zasypianie okaże się znacznie łatwiejsze. Powinniśmy więc szukać przyczyn swoich problemów w różnych dziedzinach. Jedną z nich może być nieprawidłowa dieta. Jeśli więc mamy problem z zasypianiem, sięgnijmy po zioło tarczyca bajkalska. Zjedzmy również lekką kolację i udajmy się po paru godzinach do łóżka, a zasypianie okaże się banalnie proste.